Dnes
Teplota: -11.8 °C

Neděle, 30.4.2017Náchod se připravuje na letní turistickou sezónu – proměnou prošel informační panel na Karlově náměstí

Náchod se připravuje na letní turistickou sezónu – proměnou prošel informační panel na Karlově náměstí


V tomto týdnu si obyvatelé i návštěvníci centra města mohli všimnout proměny informačního panelu na Karlově náměstí.

Město Náchod již od roku 2000 spolupracuje s firmou Daruma spol. s r.o. z Plzně a díky této spolupráci je od té doby nedílnou součástí Karlova náměstí také informační panel, který slouží převážně turistům a každé čtyři roky prochází celkovou rekonstrukcí.

Právě v těchto dnech se tento oboustranný zvukový informační nosič modernizoval a aktualizoval na informační nosič DARUMA CITY VOICE V. generace. Stávající konstrukce orientovaná směrem do Kamenice vychází z nové výtvarné a obsahové koncepce „DARUMA REDESIGN" a nového vizuálního stylu města. Aktualizací prošel také orientační plán města a okolí, městské informační audio spoty, vloženy jsou i nové video spoty, které je možno zhlédnout na vestavěném LCD displeji. Vše řídí elektronická jednotka nové generace - modul DCV 5.0, která poskytuje po volbě aktivační číselné kombinace na číselné klávesnici zvukového informačního nosiče světelnou lokalizaci zvolených objektů zájmu a turistických cílů rozblikáním autoLED v aktivním orientačním plánu města a mapě okolí. Současně dojde k synchronizované reprodukci městských informačních audio a video spotů v příslušných jazykových verzích (ČJ, AJ, NJ a PJ) v aktualizovaném rozsahu a obsahu.

Kromě cílené aktivace číselnou klávesnicí lze rovněž stáhnout oba městské informační video spoty prostřednictvím QR kódů, umístěných v ilustračním displeji u názvů video spotů, do mobilního telefonu s operačním systémem pro jejich pozdější opakované sledování.

Na druhou stranu informačního panelu orientovanou do Karlova náměstí jsme nově umístili průřez akcemi, které město během roku pořádá.

Další novinkou pro letošní turistickou sezónu je také mobilní aplikace pro chytré telefony DarumaGO! Tato aplikace je zdarma ke stažení na informačním panelu pomocí QR kódu nebo v GooglePlay a AppStore a obsahuje zajímavé turistické informace o městě a okolí s audio i videospoty.

Celková aktualizace tohoto informačního panelu si z městského rozpočtu vyžádala částku 8000 Kč. Věříme, že turisté a návštěvníci našeho města tento nový moderní prvek zcela jistě ocení při plánování svých výletů a zastavení v Náchodě i okolí


Informační panel na Karlově náměstí Informační panel na Karlově náměstí

Informační panel na Karlově náměstí Informační panel na Karlově náměstí

Další v galerii 4

Další zprávy /