Pátek, 10.11.2023Pozvánka - Den válečných veteránů

Pozvánka - Den válečných veteránů

K celosvětovým oslavám Dne válečných veteránů, který je připomínán 11. listopadu, tedy v den podpisu příměří I. světové války, se Česká republika připojila v roce 2001.

V sobotu 11. listopadu v 11 hodin se u památníku na Dobrošově sejdou zástupci města Náchod, Českého svazu bojovníků za svobodu a dalších organizací k uctění památky hrdinných činů během válečných let.

Pro zájemce je zajištěna autobusová doprava z Náchoda (odjezd ul. Raisova v 10.20 h) a Nového Města nad Metují (odjezd od budovy hasičské zbrojnice v 9.45 h).

Tradičně ku příležitosti DNE VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ probíhá od 1. do 30. 11. i sbírka, která je věnována na přímou pomoc pro válečné veterány a další bojovníky za svobodu, jejichž příběhy by neměly být zapomenuty.

V Náchodě je možné sbírku podpořit na těchto místech:

• Městská knihovna Náchod,
  • Synergie - Nákup v klidu,
  • Magic English - Jazyková škola,
  • Pevnost Dobrošov,
  • Česká spořitelna (Karlovo náměstí).