14.1.2016   Co dalšího na Komendě

Den otevřených dveří

Dne 12.ledna měli naší prvňáčci perný den. Do budovy v Sokolské ulici dnes přicházela jedna návštěva za druhou. Dopoledne dorazily dětičky z mateřských školek a odpoledne nás navštívili také rodiče budoucích prvňáčků. Proč přišli a co je zajímalo? Úplně všechno. Jak to ve škole vypadá, jak se žáci učí, cvičí, malují, počítají a hrají si ve školní družině. A žáci ve všech prvních třídách se opravdu snažili. Četli a skládali slova, psali do písanek, počítali příklady i stavěli stavby z kostek. Zpívali a kreslili. Zkrátka ukázali, co vše se už za 4 měsíce naučili. Předvedli také předškolákům, že ve škole není jen učení, ale také hry, písničky, soutěže i dobří kamarádi. Budoucí školáci si vyzkoušeli, jak se sedí ve školní lavici, zkusili si jednoduché kreslení a počítání. Prvňáčci jim s radostí a ochotně pomáhali. Předškoláci se do školy prý už velmi těší. Někteří se do známého prostředí naší budovy vrátí 21. nebo 22.1. k zápisu do 1.třídy, ve které  je pak v září budou s radostí očekávat jejich paní učitelky.

Paní učitelky 1.tříd a jejich žáčci

Beseda s pracovníkem Policie ČR

Beseda s pracovníkem Policie ČR

Beseda s pracovníkem Policie ČR

Vedení školy pozvalo 12.1.2016 před třídními schůzkami rodiče žáků 2.stupně na besedu s poručíkem Vackem, pracovníkem Policie ČR. V současné době aktuální téma besedy  „Prevence na úseku mravnosti mládeže ve spojitosti s veřejnými komunikačními sítěmi" přilákalo velké množství rodičů, kteří si se zájmem (a mnohdy i s překvapením) vyslechli poznatky z praxe pracovníků Policie ČR. Děkujeme panu por. Vackovi a věříme, že jeho rady, jak problémům předcházet a řešit je, budou pro rodiče a jejich děti užitečné.