22.1.2016   Encyklopedii osobností představili v městském divadle její autoři

Ve středu 20. ledna se v náchodském městském divadle uskutečnil literárně-hudební večer, který byl určen pro širokou náchodskou veřejnost a zároveň byl poděkováním potomkům a členům rodin osobností, kteří ochotně a nezištně přispěli autorům představené knihy svými vzpomínkami, dokumenty a fotografiemi.

Po symbolickém křtu Velké encyklopedie osobností Náchoda autorů Václava Sádla a Lydie Baštecké, kterou na sklonku roku 2015 vydalo Město Náchod, zazněly vybrané literární a hudební ukázky v živém provedení. Osobní vyznání městu Náchodu několika spisovatelů a herců přednesla Lucie Peterková. V hudební části vystoupila klavíristka Olena Ivanenko, komorní soubor Musica per fiati, žákyně pěveckého oddělení Základní umělecké školy v Náchodě a pěvecký sbor Canto pod vedením Zbyňka Mokrejše. Encyklopedii můžete zakoupit v Městském informačním centru, Masarykovo náměstí 1.