22.1.2016   Balet v kině

Zkrocení zlé ženy podle J. Ch. Maillota aneb komediální balet o vztahu mezi mužem a ženou...

Satelitní přenos současného baletu na motivy komedie Williama Shakespeara Zkrocení zlé ženy. Geniální a úžasně vtipný choreograf Jean Christophe Maillot z monackého Monte Carla si vzal na mušku věčné téma - vztahy mezi muži a ženami, setkání dvou rozdílných elementů a jejich cestu k harmonickému soužití.

Neděle 24. ledna 2016 v 15,45 hodin

ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY

Balet o dvou dějstvích.

Hudba: Dmitrij Šostakovič

Libreto podle hry Williama Shakespeara

Choreografie: Jean Christophe Maillot

Dirigent: Igor Dronov

Premiéra 4.7.2014, Bolšoj Teatr, Moskva

Obsazení:

Katherina: Jekaterina Krysanova

Petručio: Vladislav Lantratov

Bianca: Olga Smirnova

Lucentio: Semjon Chudin

Hortensio: Igor Tsvirko

Gremio: Vjačeslav Lopatin

Baptista: Artemy Beljakov

Hospodyně: Anna Tichomirova

Sólisté a sbor baletu Bolšoj těatru v Moskvě

Délka záznamu 2 hodiny 5 minut, včetně jedné 25ti minutové přestávky. Konec přenosu cca v 18,05 hodin.

„Zkrocení zlé ženy je považováno za jakousi „příručku pro muže - macha". Když jsem znovu inscenoval Shakespearovu hru jako balet, rozhodl jsem se odvrátit od tohoto centrálního hesla a zkusit se podívat na věci z jiného úhlu: není to tedy o muži, který zkrotí ženu, ale ta hra je o dvou výjimečných lidech, kteří konečně potkají někoho, kdo se přesně hodí k jejich osobnosti a splní jejich očekávání. Toto setkání je bouřlivé, třaskavé, je to opravdová láska na první pohled."

J.Ch. Maillot pro scena.cz

Francouzský choreograf, současný ředitel Les Ballets de Monte Carlo - Jean Chrisoph Maillot vytvořil exkluzivně pro Bolšoj balet (2014) adaptaci Shakespearovy komedie Zkrocení zlé ženy na hudbu Dmitrije Šostakoviče. Pod jeho vedením objevíme zcela nové kvality souboru a diváci se mohou přesvědčit, že výkon Bolšoje je nedostižný i v moderních choreografiích. Inscenaci není možné vidět nikde jinde na světě.