5.2.2016   Výstavní vzpomínková síň Josefa Škvoreckého

Město Náchod představuje záměr na zřízení výstavní vzpomínkové síně věnované Josefu Škvoreckému ve staré radnici, jejíž prostory budou pro tyto účely částečně upraveny. Významným partnerem podílejícím se na tomto projektu bude Společnost Josefa Škvoreckého zastoupená Mgr. Václavem Krištofem, se kterou uzavře město za tímto účelem memorandum. Společnost Josefa Škvoreckého bude městu nápomocna při zajištění výstavních materiálů týkajících se života a díla slavného náchodského rodáka jak z tuzemska, tak z kanadského Toronta, kam se za finanční podpory města vypraví skupinka odborníků s cílem vybrat materiály zajímavé pro milovníky mistrova díla.