21.2.2016   Ceny Kulturní a sportovní nadace města Náchoda za rok2015

Ceny Kulturní a sportovní nadace města Náchoda za rok 2015
Fogalerie

Foto: M.Hurdálek

V sobotu 20. února 2016 byly již tradičně na Reprezentačním plese Města Náchoda v městském divadle předány ceny nadace za přínos v oblasti kultury a sportu na Náchodsku. Ocenění předali starosta Jan Birke, místostarosta Tomáš Šubert a zastupitel a člen správní rady nadace Tomáš Magnusek.

Sobotního vyhlášení osobností kultury a sportu se nemohl zúčastnit pan ThLic. Mgr. Boguslaw Partyka, kterému bude ocenění osobně předáno představiteli města v rámci připravovaného setkání na náchodské radnici.

Cenu v oblasti sportu za rok 2015 převzal pan Jaromír KEJZLAR za celoživotní zásluhy o rozvoj sportu a tělovýchovy v Náchodě.

Jaromír Kejzlar
Zvětšit obrázek

Jaromír Kejzlar

Pan Jaromír Kejzlar oslavil loni 85. narozeniny. Patnáct let vykonával funkci tajemníka sloučené Tělovýchovné jednoty v Náchodě, byl funkcionářem okresního, krajského i celostátního výboru ČSTV. Od návratu z vojenské základní služby se plně věnoval volejbalu v oddíle SK Rubena Náchod. Byl nejprve hráčem, poté dlouholetým trenérem v éře největších úspěchů ženského volejbalu v Náchodě. Působil také jako mezinárodní rozhodčí volejbalu, do nedávné doby rozhodoval v okresním a krajském přeboru na Náchodsku. Za celoživotní práci v tělovýchově a sportu obdržel řadu vyznamenání ČSTV, včetně medaile za celoživotní zásluhy o rozvoj sportu a tělovýchovy.

Cenu talent roku 2015 v oblasti sportu převzala slečna Nina Brožková:

Nina Brožková
Zvětšit obrázek

Nina Brožková

Nina Brožková je sedmnáctiletá studentka náchodského gymnázia. Jejím největším koníčkem jsou kuželky, věnuje se jim již osmým rokem. Mezi její první úspěchy patří třetí místo na Mistrovství České republiky v kategorii žákyň 120 hodů a 1. místo v kategorii sprint. Poté  obsadila dvakrát třetí místo v Českém poháru dorostu. Následně  byla nominována na Mistrovství světa dorostu v německém Speichersdorfu, kde vybojovala spolu se svými kolegyněmi zlatou medaili v kategorii družstev, což je zatím její největší úspěch. V současnosti hraje první kuželkářskou ligu žen za tým SKK Primátor Náchod a zároveň dorosteneckou ligu, kde v loňském roce obsadili čtvrté místo.

Cenu v oblasti kultury za rok 2015 udělila Kulturní a sportovní nadace města Náchoda P. ThLic. Mgr. Boguslawu Partykovi za přínos pro kulturu v Náchodě:

Boguslaw Piotr Partyka byl ještě do loňského roku děkanem Římskokatolické farnosti v Náchodě. Narodil se 29. dubna 1969 v Nisku na jihovýchodě Polska. Po dosažení akademického titulu využil nabídky biskupa Karla Otčenáška podílet se na pastorační činnosti v České republice a odešel do Čech. Ve všech farnostech, které vedl, se podílel na kulturním a společenském dění. Pro Město Náchod a farnost se stal důležitou osobností podílející se na veškerém duchovním a kulturním dění. Svojí prací se nesmazatelně zapsal do srdcí občanů Náchoda.

Program plesu přádaného Městem Náchod a společnostmi Primátor a. s. a Beránek Náchod a. s., kterým provázel herec a moderátor Miroslav Šimůnek, byl opravdu bohatý. O předtančení se postaral taneční klub Takt, během večera pak vystoupila Sisa Sklovská a Heidi Janků. O hudební doprovod k tančním sériím se po celý večer postarala skupina Relax. Přesně o půlnoci proběhlo losování prvních deseti cen bohaté tomboly. Děkujeme všem návštěvníkům za báječnou atmosféru a sponzorům za poskytnuté ceny!