3.3.2016   Podpis memoranda

Ve středu 2. března bylo uzavřeno memorandum o spolupráci mezi městem Náchod a Společností Josefa Škvoreckého (SJŠ). Za město Náchod podepsal dokument starosta Jan Birke, za SJŠ přiložil svůj podpis její předseda Mgr. Václav Krištof. Oba se tak zavázali ke spolupráci v oblasti získávání dokumentů, tiskovin, fotografií, audio a video záznamů a písemnosti ze života a díla Josefa Škvoreckého, Zdeny Škvorecké a exilového nakladatelství '68 Publishers s cílem vybudovat trvalou expozici věnovanou životu a dílu slavného náchodského rodáka. Součástí spolupráce bude i cesta členů SJŠ do Toronta, kde společně s paní Škvoreckou vyberou předměty a písemnosti z autorova života vhodné pro vystavení v připravované expozice.