11.3.2016   Spremberg 2016

První březnový víkend v našem sportovním kalendáři patřil Kirschblüten Cupu v německém Sprembergu. V sobotní části programu odstartovala třístovka judistů z 38 klubů v kategoriích do devíti a do jedenácti let / FMU 9,11 /. Za Náchod se postavili na soutěžní tatami 3 judisté.

V kategorii do devíti let -35kg se mezi dvanácti judisty probojoval na třetí místo Maxim Beneš. Po hubenějších měsících opět velký úspěch. Bojovnost a dobrá práce na zemi a takhle Maxe známe.  Adriana Bartošová to vzala ve svoji kategorii do jedenácti let -36 kg přes kopírák a vybojovala také třetí místo. Ádě moc nechybělo a umístění mohlo být ještě lepší!! Kondice, kondice, kondice, to slovo můžeme skloňovat ve všech pádech. Svoji závodní premiéru a ještě k tomu na mezinárodní akci si odbyla Aneta Hánová. Anetu jsme se rozhodli nasadit na poslední chvíli a potvrdilo se, že rozhodnutí trenérů bylo správné. V kategorii do jedenácti let -48kg, dokázala Anet ve čtyřech zápasech vybojovat druhé místo. Vyházet na prvních závodech Němky, Polky a to dokonce se žlutým páskem, to opravdu není špatný výkon. Platí to samé jako pro Aďu, kondice.

Nedělní program patřil kategoriím do třinácti a do  šestnácti let ve kterých se potkala opět třístovka judistů z 35 klubů. Tady jsme již do bojů nasadili naše nejzkušenější borce. Honza Bartoš v mladších žácích -42kg v konkurenci devatenácti judistů našel přemožitele až ve finále. Druhé místo a fantastický výkon. Honza je soutěž od soutěže lepší a lepší. V kategorii -30kg si Kevin Hrnčíř musel vystačit pouze s jedním soupeřem. Absence chvatů bohužel znamenala prohru našeho závodníka. Škoda že tato kategorie byla tak špatně obsazena. V dalších zápasech bychom se dočkali určitě lepšího výkonu. Denis Dítě -36kg nastoupil do soutěže s velkým nasazením. Bohužel po úvodním zápase následoval pád do repasáže ze které se Denis už nedokázal probojovat na bodované příčky. Ještě větší smůla potkala Honzu Ježka. Co by ten dal za repasáž. Hned v úvodním duelu v kategorii -55kg se Honzík zranil a ze soutěže musel odstoupit. Poslední nasazenou byla Klárka Ulrichová, které v kategorii do šestnácti let čelila až o tři roky starším soupeřkám. Jenže Klárka když chce, tak umí. Ze skupiny vyházela všechny co jí přišli do cesty. Své soupeřce podlehla až ve finále v boji o zlato. Super výkon a skvělá příprava na Český pohár, který nás čeká tuto sobotu v Jablonci nad Nisou.

Celková bilance. Osm nasazených judistů vybojovalo 4 x STŘÍBRO a 2 x BRONZ. To není zas tak špatný výsledek.

SKP Judo Náchod

O.Kolín