Úterý, 06.11.2018Dopadení pachatelů vloupání

Dopadení pachatelů vloupání

Před devátou hodinou večerní přijala hlídka městské policie oznámení o rozbité výloze u trafiky na Plhovské ulici.Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že výloha byla rozbita chodníkovou dlaždicí. Strážník sledující kamerový systém následně předal hlídce informaci o mladíkovi, který se v době příjezdu hlídky pohyboval poblíž trafiky a nyní zrychlil chůzi po Kamenici směrem ke Karlovu náměstí. Hlídka mladíka dojela a následně zjistila, že pod mikinou ukrývá karton cigaret.Mladík strážníkům sdělil, že karton dostal od muže, který vylézal z rozbité výlohy u trafiky proto, aby nic nehlásil na policii.

Strážníci se vrátili s mladíkem zpět k rozbité výloze a v tu chvíli jim mladík označil jednoho ze dvou mužů jdoucích po protějším chodníku, jako osobu, která mu dala karton cigaret. Hlídka oba muže požádala o prokázání totožnosti, a protože jeden z nich byl označen jako pachatel vloupání, ihned na místo přivolala Policii ČR, která si oba muže převzala a v současnosti provádí ve věci další úkony.