15.2.2012   Sněhová nadílka dopravu v Náchodě neohrožuje...

Již koncem loňského roku se uskutečnilo důležité jednání česko-polských partnerů, kterého se zúčastnili za vedení náchodské radnice starosta Jan Birke, za Policii ČR vedoucí územního odboru Náchod plk. David Fulka, zástupce ředitele Celní úřadu Náchod Miloš Lokvenc, náměstek ředitele ŘSD Správy Královéhradeckého kraje Vítězslav Janků a na polské straně starosta partnerského města Kudowa Zdrój Czeslaw Krecichwost a rovněž zástupci jednotlivých složek policie, celní správy a údržby komunikací.
Hlavním cílem tohoto jednání bylo řešit spolupráci v dopravě na obou stranách hranice. Výsledkem pak byla vzájemná dohoda všech zúčastněných složek o způsobu řešení krizových situací a především operativní předávání informací o aktuálním stavu sjízdnosti silnic nejen na polské straně.

"Dohoda funguje skvěle, dnešek byl toho důkazem. Policie ČR okamžitě po oznámení polské strany o nesjízdné komunikaci ve směru do Klodzka, což mělo za následek omezení veškeré nákladní dopravy do Polska, odstavovala kamiony již na obchvatu České Skalice. Díky tomu nedošlo k dopravnímu kolapsu na hlavním průtahu Náchodem ani ve vysokovském kopci. Během dneška byla doprava takto přerušena celkem dvakrát a řidiči osobních vozidel v centru Náchoda žádná omezení ani dopravní zácpy nepocítili. Proto bych touto cestou chtěl velmi poděkovat všem složkám, především pak Policii ČR", komentoval dnešní vydatnou sněhovou nadílku
starosta města Jan Birke.

Zároveň dodal, že s odklízením sněhu ve městě se bude i nadále intenzivně pokračovat. "Ještě v nočních hodinách odklidí pracovníci Technických služeb Náchod sníh ze všech placených parkovišť a především z Masarykova náměstí", dodal starosta.