Dnes
Teplota: 8,3 °C

CO TĚ DRŽÍ NA ŽIVU?

různá místa v Náchodě Náchod


20.3.2017 - 25.3.2017 v 08:00Vstupné: dobrovolné

Projekt Co tě drží naživu je blokem vzdělávacích přednášek a charitativních koncertů mající za prvořadý cíl informovat. Žijeme ve světě přehlceném informacemi, doporučeními, zákazy i problémy. Svět od nás vyžaduje neustálou pozornost v otázkách celosvětového dění, avšak některé problémy jsou akutnější než jiné a je nutno o nich hovořit. Co tě drží naživu?
Někdy si neuvědomujeme, jak vzácné je to, co se nám zdá být nadbytkem. Supermarkety plné jídla, čistá vody pramenící v místních skalách, farmářské trhy, voda v kohoutku. Nic z toho není věčné a množství zásob je závislé jen od naší spotřeby.
Nejsou to jen planá slova. Lidé na světě hladoví i žízní, zatímco my vyhazujeme křivé okurky pro odpudivý tvar a pitnou vodou kropíme trávníky. Změna je na nás. Ale nejde o to srazit vyspělého člověka zpátky do přírody. Jde o další krok vzhůru, správně využívat zdroje, plánovat spotřebu, zpracovávat nevzhledné potraviny.
Přednášky, které pro vás připravili, mají za úkol osvětlit některé z problémů, přinést svědectví z první ruky a vypovědět pravdu tak, jak ji nepřekroutila média. Podporné charitativní koncerty a představení mají pak jen skromné poslání vás pobavit a částkou vstupného přispět na projekt v Indii.Přílohy:

Co tě drží naživu?     (15860_83217155224.jpg / 0,13 MB)