Pondělí, 04.05.2020Městská knihovna v Náchodě otevírá 4. května

Městská knihovna v Náchodě otevírá 4. května

Náchodská knihovna se po nenadálém zvratu rozhodnutí vlády otevře pro veřejnost v pondělí 4. 5. 2020.

V první fázi bude režim půjčování knih omezen a to za dodržení zpřísněných hygienických podmínek, aby návštěvníci ani zaměstnanci knihovny nebyli vystaveni riziku možné nákazy.

PROZATÍMNÍ OTEVÍRACÍ DOBA KNIHOVNY

Oddělení po dospělé:                                               Dětské oddělení:

pondělí, středa, čtvrtek:   9:00 - 12:00                    pondělí, středa, čtvrtek:   13:00 - 17:00

13:00 - 17.00

PROSÍME NÁVŠTĚVNÍKY O DODRŽOVÁNÍ NÁSLEDUJÍCÍCH OPATŘENÍ:

• vstupujte do knihovny s rouškouči jinak zakrytými ústy a nosem
  • používejtedezinfekci na rucenebojednorázové rukavice, které pro vás budou kdispozici
  • dodržujterozestupy 2 metry, najednou může být vprostorách půjčoven maximálně 4 osoby nebo dle rozhodnutí knihovnice/knihovníka
  • prosíme návštěvu knihovny omezit nanezbytně nutnou dobu. Naše služby jsou omezeny pouze na vracení a půjčování dokumentů, nebudou poskytovány kopírovací služby ani nebude možné použití internetu
  • vrácené dokumenty budou přesunutydo karantény(není tedy možné si vypůjčit ten den vrácený dokument, knihy budou vkaranténě 4-5 dní dle původního rozhodnutí hygieniků)
  • studovna a čítárna budou prozatím uzavřeny
  • WCjsou z hygienických důvodůuzavřena
  • plánované akce pro veřejnost(besedy, přednášky, vzdělávací aktivity, výtvarné dílny, a další) jsou zatímzrušeny nebo se snažíme je přesunout na náhradní termíny, které vám budou včasoznámeny
  • žádáme uživatele, kteří jsou v karanténě, aby nevraceli ani neposílali přes třetí osoby do knihovny vypůjčené dokumenty

Také pracovníci knihovny budou samozřejmě dodržovat hygienická opatření včetně používání roušek a rukavic při kontaktu s knihami.

Situace se může změnit s ohledem na aktuální vývoj situace. Prosíme vás proto, abyste pravidelně sledovali naše webové či facebookové stránky.

V případě dotazů nám pište na e-mailovu adresu knihovna@mknachod.cz nebo volejte na telefonní číslo 491 423 338, kde vám rádi podáme aktuální informace.

Věříme, že společně to zvládneme!

Děkujeme vám za pochopení, přejeme pevné zdraví a těšíme se na vás!

Ilustrační foto Ilustrační foto