Středa, 22.03.2017Náchod je v česko – polských projektech vyhledávaným partnerem

Náchod je v česko – polských projektech vyhledávaným partnerem

O spolupráci s Náchodem ve sféře česko - polských projektů je trvalý zájem.

Potvrzují to i návštěvy delegací z polských měst Radków a Ząbkowice Śląskie, které jednaly s vedením města Náchoda o možnosti iniciace společných investičních projektů.

„Náchod je vnímán jako silný potencionální partner  v dobré ekonomické kondici - a do jisté míry i jako kvalitní značka v česko - polské spolupráci. Pokud nalezneme průsečík našich investičních priorit se zájmy našich polských partnerů, nebráníme se v žádném případě rozšíření okruhu polských měst, se kterými spolupracujeme, říká starosta Náchoda Jan Birke, který společně s místostarostou Miroslavem Brátem jednání s polskými delegacemi vedl.

Pozitivní signály po úvodních setkáních naznačují, že nový společný projekt měst Náchod  a Radkow    by bylo v katastru našeho města možno zacílit například na rekonstrukci infrastruktury na Jiráskově koupališti na Plhově.

Jednáni na náchodské radnici Jednáni na náchodské radnici