Čtvrtek, 14.09.2017 Památce T. G. Masaryka

Památce T. G. Masaryka

Jedna z velkých základních škol v Náchodě nese jméno T. G. Masaryka. Ve čtvrtek 14. září 2017 uplynulo 80 let od úmrtí tohoto politika, filozofa i pedagoga, který se zásadní měrou zasloužil o vznik Československa v roce 1918. „Masaryk říkal, že státy se udržují těmi idejemi, na kterých vznikly. Můžeme tento Masarykův citát vztáhnout i na oblast našeho školství a usilovat o to, aby v našich školách byla vždy přítomna poctivost, pracovitost, demokratické ideje, tolerance k názorům druhých - hodnoty, které můžeme právem spojovat s epochou, do které se T. G. Masaryk tak významně zapsal", říká místostarosta Náchoda Miroslav Brát.

Foto ze vzpomínkového aktu položení kytice u vchodu do Základní školy T. G. Masaryka: zleva

Mgr. Helena Kudelová - zástupce ředitelky školy, Mgr. Radka Lokvencová - ředitelka školy, Miroslav Brát - místostarosta Náchoda, Petr Jirásek - zastupitel