Pondělí, 09.04.2018Škody na hřbitově uhradí majitelům hrobů město

Škody na hřbitově uhradí majitelům hrobů město

Silný vítr v druhé polovině března měl za následek mimo jiné i škody na městském hřbitově. Poškozeno tak bylo nejen městské zařízení, ale škody vznikly i na soukromém majetku jednotlivých vlastníků hrobových míst. Celkem se jednalo 12 hrobů, na které se však bohužel nevztahuje žádná pojistka, protože nejsou v majetku Města.

Náchodští radní proto na svém jednání v minulém týdnu rozhodli o tom, že opravy provede na vlastní náklady samo město. Velkou část prací provedou přímo údržbáři městského hřbitova, odborné kamenické práce a nákupy nových váz a luceren přijdou přibližně na 30 tisíc korun. Jedná se tak o vstřícný krok města, kterým chce pomoci poškozeným majitelům hrobových míst.

Škody na hřbitově uhradí majitelům hrobů město Škody na hřbitově uhradí majitelům hrobů město