Středa, 18.07.2018Náchodská společnost ATAS elektromotory slaví 90. výročí založení

Náchodská společnost ATAS elektromotory slaví 90. výročí založení

Společnost ATAS elektromotory Náchod a.s. dne 17. 7. 2018 oslavila 90. výročí svého založení a současně 119. výročí narození pana Antonína Taichmana, který stál u jejího zrodu.

Při slavnosti za přítomnosti členů vedení firmy a pozvaných hostů odhalili předseda představenstva společnosti Ing. Otto Daněk a starosta města Náchod Jan Birke pamětní kámen s deskou, která připomíná obě výročí. Nově zasazený strom před sídlem společnosti bude současným i budoucím zaměstnancům svými kořeny symbolicky připomínat její úctyhodnou historii a novými výhonky očekávaný rozvoj a prosperitu firmy.

Všichni přítomní včetně potomků pana Antonína Taichmana se poté přesunuli na staroměstský hřbitov, kde společně uctili památku zakladatele firmy ATAS. Předseda představenstva společnosti Ing. Otto Daněk a starosta Jan Birke v doprovodu místostarostů Pavly Maršíkové a Miroslava Bráta položili věnce na hrob pana A. Taichmana.

Podrobnosti o historii a tradici této významné náchodské firmy najdete v letním vydání Náchodského zpravodaje https://www.mestonachod.cz/zpravodajstvi/nachodsky-zpravodaj/

a v příloze.

Přejeme náchodské firmě ATAS elektromotory a.s. a jejím více než osmi stům zaměstnanců do dalších let mnoho úspěchů a vedení společnosti ta nejlepší obchodní rozhodnutí k dalšímu rozvoji!

Přílohy:

90. výročí ATAS     (6035_6481895537.pdf / 0,24 MB)

Náchodská společnost ATAS elektromotory slaví 90. výročí založení Náchodská společnost ATAS elektromotory slaví 90. výročí založení