Středa, 19.09.2018Přivítání německých studentů z gymnázia Oesede

Přivítání německých studentů z gymnázia Oesede

Jiráskovo gymnázium v Náchodě je hostitelem  výměnného  pobytu 36 studentů z partnerského německého gymnázia  Oesede z Georgsmarienhütte v Dolním Sasku. Německé studenty přivítal v obřadní síni náchodského radnice i místostarosta Miroslav Brát. Studenty čeká poznávání našeho města i širšího regionu: již v první den pobytu pro ně byla připravena prohlídka náchodského zámku. Chybět nebudou výlety  do Teplicko-adršpašských skal, do Prahy či pevnosti  v Josefově. Kromě toho pro ně připraví další program české hostitelské rodiny.

„Těší mě, že jsem mohl německé studenty na radnici přivítat a krátce jim přiblížit Náchod jako město s dlouhou a zajímavou historií. Zároveň jako město otevřené a přátelské. Věřím, že němečtí studenti budou mít na pobyt v Náchodě ty nejlepší vzpomínky", řekl místostarosta Brát.

Přivítání německých studentů z gymnázia Oesede Přivítání německých studentů z gymnázia Oesede