Sobota, 17.11.201817. listopad v Náchodě

17. listopad v Náchodě

V sobotu 17. listopadu 2018, v den státního svátku, který je symbolem boje za svobodu a demokracii, uctili představitelé města Náchoda společně se zástupci místní organizace Konfederace politických vězňů památku událostí 17. listopadu 1989. Pietního aktu se zúčastnili starosta Jan Birke, místostarostové Pavla Maršíková, Jan Čtvrtečka a František Majer, zastupitelé Pavel Bělobrádek a Petr Jirásek.

V dopoledních hodinách položili společně květiny a zapálili svíčky již tradičně u pomníku umučeným vězňům v blízkosti budovy okresního soudu, u morového sloupu (sousoší Nejsvětější Trojice) na Masarykově náměstí a nově také u busty T. G. Masaryka před budovou radnice.

Zástupci místní organizace Konfederace politických vězňů také připomněli na hřbitově památku svého dlouholetého člena a předsedy Rudolfa Macka, který zemřel 18. 11. 2012.

17. listopad v Náchodě 17. listopad v Náchodě