Úterý, 01.10.2019Jizbická kaplička slavila 120. výročí od posvěcení

Jizbická kaplička slavila 120. výročí od posvěcení

V neděli 29. září 2019 se na Jizbici v kapli Panny Marie Lurdské konala posvícenská mše svatá.  U této příležitosti si místní věřící připomenuli výročí 120 let od posvěcení této kaple a 100 let od vysazení památné lípy. Za přítomnosti místostarostů města Pavly Maršíkové a Františka Majera sloužil mši svatou P. Zdeněk Kubeš.  Po mši byla připomenuta zajímavá historie kaple, pan děkan i oba místostarostové poděkovali místním věřícím za to, že se pravidelně a pečlivě o kapličku starají. Na závěr nechyběl ani společný přípitek a požehnání všem přítomným.

Po mši svaté vyšel průvod věřících z kapličky do místní hospůdky, kde je čekalo pohoštění v podobě oběda. Od 14 hodin se pak konalo posvícenské posezení rodáků, při kterém místní nejen vzpomínali, ale vystoupil i dětský spolek Aktiváček se svým tanečním programem.  K tanci a poslechu pak hrála hudba Roušarovci.

Jizbická kaplička slavila 120. výročí od posvěcení Jizbická kaplička slavila 120. výročí od posvěcení