Pátek, 20.03.2020V Náchodě si lidé pomáhají

V Náchodě si lidé pomáhají

Látkové roušky jsou hitem posledních dní. Na jejich výrobu se v těchto dnech zaměřili i ve Středisku volného času Déčko Náchod a postupně vybavují všechny potřebné mnohdy velmi hezkými modely. Dnes se navíc ozval s nabídkou látky pro jejich šití zástupce firmy z České Skalice, který osobně předal ředitelce Déčka Kateřině Hiebschové 50 metrů kvalitní bavlněné látky, která vystačí na výrobu několika stovek roušek.

Roušky z Déčka putují mimo jiné do Městského střediska sociálních služeb Marie pro naše seniory, na odbor sociálních věcí MěÚ Náchod, do náchodské nemocnice nebo strážníkům Městské policie Náchod k jejich osobnímu využití.

A šijí také mnozí další. S výrobou začali i náchodští skauti, kteří nabídli první kusy zdarma k odběru na náchodském náměstí dnes v 15 hodin odpoledne, o hodinu později pak na autobusovém nádraží.

Déčkaři se navíc podělili o věnovanou látku právě se skauty. Děkujeme všem organizacím i jednotlivcům, kteří pomáhají!

V Náchodě si lidé pomáhají V Náchodě si lidé pomáhají