Úterý, 31.03.2020Zdravotní sestry v náchodské nemocnici dostaly čtyři tisíce roušek prostřednictví Nadační fondu pro podporu nemocnice od soukromého dárce

Dnes dopoledne jsme předali 4000 jednorázových roušek pro zdravotní sestry a nižší lékařský zdravotnický personál náchodské nemocnice. Významní náchodští podnikatelé Martin a Vui Dao se rozhodli věnovat tento dar zdravotníkům v první linii prostřednictvím Nadačního fondu pro podporu náchodské nemocnice (dále jen NF), který založilo město Náchod již v roce 2017.

„Od vypuknutí pandemie COVID 19 se všemi silami snažíme zabezpečit všechny v první linii. Denně jsem dostával prosby od zdravotníků, že jim ochranné prostředky chybí, proto jsem velmi rád, že se našel dárce, který jasně určil, kam chce věnovat prostředky v hodnotě téměř 100 tisíc korun. Právě za tímto účelem byl nadační fond zřízen," vysvětlil starosta a předseda správní rady NF Jan Birke.

Zřizovatelem Oblastní nemocnice Náchod, a. s., je Královéhradecký kraj, proto se předání daru a osobního poděkování dárci zúčastnil také hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, dále členové Nadačního fondu pro podporu nemocnice v Náchodě MUDr. Edita Nováková a Sabina Matoulková.

V areálu dolní nemocnice předali řediteli RNDr. Bc. Janu Machovi, primáři oddělení ARO MUDr. Petru Štěpánkovi, prim. oddělení klinické onkologie MUDr. Šárce Lukešové, PhD. a zdravotním sestrám 2800 ks roušek, v horním areálu pak primáři Interny MUDr. Jaromíru Drašnarovi a zdravotním sestrám 1200 ks pro jejich každodenní potřebu.

„Pevně věřím, že se ochranné pomůcky dostanou právě těm, kterým jsou určeny do posledního kusu. Sestřičky neváhejte si roušky vyžádat, dárce si jasně přál, aby sloužily právě vám a měly jste jich k dispozici dostatek. Vaší úlohou je pomáhat těm, kteří to potřebují, ne zabývat se nedostatkem provozního materiálu," dodal starosta Birke s tím, že podle toho, kolik obětavých lidí se na město Náchod obrací, určitě se nebude jednat o dar poslední.