Teplota: -0.2 °C

Úterý, 17.11.2020Oslava Dne boje za svobodu a demokracii v Náchodě - 17. 11. 2020

Oslava Dne boje za svobodu a demokracii v Náchodě - 17. 11. 2020

Dnes dopoledne, v den státního svátku, který je symbolem boje za svobodu a demokracii, uctili představitelé města Náchoda památku událostí 17. listopadu 1989. V letošním roce se pietní akt uskutečnil bez účasti veřejnosti a poprvé také bez tradiční účasti zástupců místní organizace Konfederace politických vězňů, kteří si v tento den připomínají také na hřbitově památku svého dlouholetého člena a předsedy Rudolfa Macka, který zemřel 18. 11. 2012. Ti tak oslavili Den památky boje za svobodu a demokracii samostatně.

Starosta Jan Birke a místostarostové Jan Čtvrtečka a František Majer položili společně květiny a zapálili svíčky již tradičně u pomníku umučeným vězňům v blízkosti budovy okresního soudu, u morového sloupu (sousoší Nejsvětější Trojice) na Masarykově náměstí a u busty T. G. Masaryka před budovou radnice.

Oslava Dne boje za svobodu a demokracii v Náchodě - 17. 11. 2020 Oslava Dne boje za svobodu a demokracii v Náchodě - 17. 11. 2020

Další v galerii 7