Sobota, 30.04.2022Návštěva japonského velvyslance J.E. Suzuki v Náchodě

Návštěva japonského velvyslance J.E. Suzuki v Náchodě

V pátek 29. 4. 2022 navštívil Náchod japonský velvyslanec J. E. Suzuki Hideo se svou chotí. Během své návštěvy se na radnici setkal se zástupci města Náchoda - starostou Janem Birke a místostarosty Pavlou Maršíkovou a Františkem Majerem. Vzdal také hold náchodskému rodákovi arch. Janu Letzelovi v doprovodu jeho přímých potomků - prasynovce p. Jiřího Hejzlara a praprasynovců Pavla a Jiřího Hejzlara. Nechyběla zastávka s výkladem ve výstavní síni slavného architekta a autora Atomového dómu v Hirošimě v prostorách recepce Hotelu U Beránka. Společně se starostou Janem Birke pak položili květiny na rodinný hrob na Staroměstském hřbitově, kde je Jan Letzel pochován. Svou návštěvu velvyslanec zakončil prohlídkou Malých lázních v Bělovsi a ochutnávkou minerální vody.

Hlavním poselstvím návštěvy velvyslance Japonska J. E. Suzuki Hideo v Náchodě byla připomínka ničivé hrozby atomových zbraní právě v této složité době a příslib další spolupráce japonského velvyslanectví v Praze a města Náchoda, které bude poselstvím i pro další generace s odkazem na významného náchodského rodáka.

Fotografie: Tomáš Menec, Město Náchod

Návštěva japonského velvyslance J.E. Suzuki v Náchodě Návštěva japonského velvyslance J.E. Suzuki v Náchodě