Teplota: 17.7 °C

Středa, 15.08.2018Letní úspěchy Delfínů na MR

Letní úspěchy Delfínů na MR

Janeček mistrem republiky,  Bubeníčková 4 medaile, Cedidla bronzový

Plavci Delfínu Náchod mají úspěšně za sebou svá letní mistrovství republiky. Nejprve se představili na MČR 10letých v Mladé Boleslavi. Náš oddíl reprezentovala Simona Bubeníčková a Patrik Hendl. Simona absolvovala první den tři starty a každý byl medailový. Na 100metrů znak a motýl vybojovala 3. místo a na 200VZ dokonce stříbro . Na všech tratích si vytvořila krásné osobní rekordy. Patrik Hendl startoval na 100Z a plaval také v nejlepším osobním čase.

Druhý den Simona přidala již čtvrtou medaili na trati 400m ve strhujícím finiši, kde prohrála o pouhou 1 sekundu a vytvořila si nový osobní rekord o 19 sek v čase 5:51,34. Na 100m VZ obsadila krásné 4.místo a na 50M brala 7.místo.

Letní MČR 11letých se konalo v plaveckém bazénu na Kladně. Náš oddíl reprezentovali Míša Morávková, Verča Švecová, Báry Dohnalová, Linhartová a Říhová a chlapci Jakub Dlohoška, Matěj Pavelka a David Cedidla. Nejlépe si první den vedla Míša Morávková, která na 100 Z vyplavala 4.místo a Verča Švecová na 200VZ brala také "bramborovou medali". Do elitní 10 plavců se svými výkony zapsala 5.místem na 100Z Verča Švecová a brala i 6.místo na 100M. Sedmé místo získala Míša Morávková na 100PZ, Barča Dohnalová na 200P , 8.místo na 100PZ vybojovala Barča Dohnalová a na 200P i Barča Linhartová a 9. místo na 50VZ Míša Morávková. Z chlapců plaval nejlépe Jakub Dlohoška - na 100M obsadil 13.místo. Ve smíšené štafetě 4x 50PZ vybojovali náchodští plavci krásné 6. pořadí ve složení Morávková, Linhartová, Dlohoška a Cedidla.

Druhý den ukončil čekání na medaili svým kvalitním výkonem na 200 znak David Cedidla, který si doplaval pro cenný bronz. Bramborovou medaili si na 200PZ vybrala Míša Morávková a na stejné trati dohmátla na 5.příčce Barča Dohnalová a v hned za ní 6. Verča Švecová. Na 6.místě dohmátla i Barča Lihnartová na 100P a 9.místo obsadila Míša Morávková na 100VZ a na 50M Veronika Švecová a elitní 10. misto na 100P obsadila Barča Dohnalová.  Velmi hodnotného výsledku dosáhla smíšená štafeta na 4x 50m VZ ve složení Barča Dohnalová, Matěj Pavelka, David Cedidla a Verča Švecová, která obsadila krásné 5.místo.

MČR 12letých proběhlo v Kopřivnici a 13letých v Plzni. V Kopřivnici si Filip Tomášek na 100P , vylepšil svůj osobní čas na 1:33,4. V Plzni nejlepší výkon předvedla Markétka Dítětová na 800VZ a na 100 VZ, kde obsadila krásná 9.místa a 10.místo na 400VZ. Matěj Vrzáček na 100Z zaplaval jen těsně za elitní desítkou na 11.místě v osobním rekordu za 1:12,86.

Na MR dorostu a dospělých se nominovali Pavel Janeček, Martina Ulmanová, Pavlína Linhartová, Petra Lemfeldová, Anežka Rožnovská a Tereza Hofmanová. Janeček získal mistrovský titul na 200m motýl v čase 1:59,63, půl vteřiny od limitu ME v Glasgově.  Bronz pak přidal na trati 200m polohově za 2:05,72. Do TOP 20 v ČR se vešla ve stejné disciplíně 18. pozicí Martina Ulmanová. Štafeta Delfínu na 4 x 200m VZ obsadila 6. pozici v ČR.

Simona Bubeníčková - stříbro na MR (autor: archiv Delfínu) Simona Bubeníčková - stříbro na MR (autor: archiv Delfínu)