Středa, 04.06.2014Starý židovský hřbitov je opět pietním místem

Starý židovský hřbitov je opět pietním místem

Bývalý židovský park má nyní důstojnou podobu a to především díky projektu "Vraťme důstojnost židovskému parku", který byl realizován roce 2013 Sdružením rodičů a přátel dětí a školy při Základní škole, Náchod, Komenského 425. Díky nadačnímu příspěvku Nadace VIA z prostředků programu Fond T-Mobile pro regiony se podařilo toto místo dát po mnoha letech do pořádku.
Pietnímu místu byla díky projektu navrácena úcta, které se mu v původní podobě nedostávalo.

Město Náchod v návaznosti na projekt osadilo bývalý židovský hřbitov pamětní deskou vzdávající úctu židovským občanům, jejichž náhrobky byly zničeny v době 2. světové války nacisty, a pamětní deskou informující o historii místa i průběhu celého projektu.

Při své návštěvě respektujte, prosím, že se nacházíte na pietním místě.

Sedmero pro starý židovský hřbitov:

• dodržujte zde prosím klid, důstojnost tohoto místa si ho zaslouží,
  • k pohybu po parku slouží cestičky, nešlapejte prosím po trávnících,
  • opěrátka laviček neslouží k sezení, prosíme, dodržujte to,
  • prosíme o udržování pořádku, odpadky patří do odpadkových košů,
  • nečistoty po vašich zvířecích mazlíčcích patří též do koše, prosíme, uklízejte je,
  • zeleň je nezbytnou součástí každého parku, neničte ji, prosím,
  • vybavení parku je tu pro všechny, chovejte se k němu prosím tak, aby nám vydrželo co nejdéle.

Starý židovský hřbitov je opět pietním místem

Starý židovský hřbitov je opět pietním místem Starý židovský hřbitov je opět pietním místem