Teplota: -0.3 °C

Středa, 26.10.2022Nové vedení města Náchoda pro období 2022–2026

Nové vedení města Náchoda pro období 2022–2026

Dnes v podvečer se ve velkém sále Městského divadla dr. J. Čížka uskutečnilo ustavující jednání Zastupitelstva města Náchoda, na kterém nově zvolení zastupitelé složili svůj slib. Jednání se zúčastnilo 26 z celkového počtu 27 zastupitelů, jeden byl omluven.

Po složení slibu následovala volba starosty a místostarostů - 24 hlasy byl starostou zvolen Jan Birke (JAN BIRKE PRO NÁCHOD), do funkce 1. místostarosty (uvolněného pro výkon funkce) byl 19 hlasy zvolen Ing. Jan Čtvrtečka (JAN BIRKE PRO NÁCHOD), do funkce 2. místostarosty (neuvolněného) byl 20 hlasy zvolen Mgr. František Majer (ODS, STAN, VČ) a do funkce 3. místostarosty (rovněž neuvolněného) byl 23 hlasy zvolen Ing. Milan Vik (PATRIOTI NÁCHODA).

Poté následovala volba zbývajících pěti členů Rady města Náchoda (celkem 9 členů).

V tajné volbě byli členy Rady města Náchoda zvoleni:

MUDr. Jan Falta (ODS, STAN, VČ) - 23 hlasy,

Mgr. Lenka Hronková (JAN BIRKE PRO NÁCHOD) - 24 hlasy,

MUDr. Edita Nováková (JAN BIRKE PRO NÁCHOD) - 19 hlasů,

Bc. Tomáš Magnusek (JAN BIRKE PRO NÁCHOD) - 18 hlasů,

Mgr. Martin Tesař (JAN BIRKE PRO NÁCHOD)­ - 24 hlasy.

Zastupitelé zvolili také předsedy a členy finančního a kontrolního výboru.

Nově zvolení členové finančního výboru: MUDr. Ladislav Tichý, Štěpán Kačer, Martin Bertha, Jitka Štimová, Ing. Josef Merta, Ing. Pavla Maršíková, Mgr. Karel Petránek, Vladimír Žák, Mgr. Antonín Falta.

Nově zvolení členové kontrolního výboru: Jan Zima, Tomáš Tuček, Petr Jirásek, RNDr. Věra Svatošová, JUDr. Dita Vávrová, Hana Kopecká, Martin Malý.

Předsedou finančního výboru byl zvolen MUDr. Ladislav Tichý, předseda kontrolního výboru bude zvolen na dalším jednání.

Zastupitelé města Náchoda pro období 2022–2026:

JAN BIRKE PRO NÁCHOD:

1. Jan Birke

2. Jan Čtvrtečka

3. Edita Nováková

4. Tomáš Magnusek

5. Ladislav Tichý

6. Radka Lokvencová

7. Miroslav Brát

8. Lenka Hronková

9. Marek Dvorský

10. Michal Brát

11. Petr Jirásek

12. Martin Tesař

ANO:

1. Jiří Prokop

2. Renata Klimešová

3. Jan Zima

4. Štěpán Kačer

ZA MODERNÍ NÁCHOD S ÚCTOU K TRADICÍM:

1. Jan Ježek

2. Michal Kudrnáč

3. Denisa Pokorná

ODS, STAN, VČ:

1. František Majer

2. Jan Falta

3. Miroslav Jindra

PATRIOTI NÁCHODA:

1. Tomáš Žďárský

2. Milan Vik

KDU-ČSL:

1. Dita Vávrová

2. Jan Řehák

SPD:

1. Martin Bertha

Další jednání Zastupitelstva města Náchoda se uskuteční 14. listopadu 2022.

Nové vedení města Náchoda pro období 2022–2026   Nové vedení města Náchoda pro období 2022–2026