Pondělí, 24.05.2021Síň náchodského rodáka architekta Jana Letzela se dočkala rozšíření

Síň náchodského rodáka architekta Jana Letzela se dočkala rozšíření

Od 24. května 2021 je opět přístupná výstavní síň v recepci Hotelu U Beránka věnovaná významnému náchodskému rodákovi Janu Letzelovi, a to v rozšířené podobě.

Expozice byla doplněna o dosud nepublikované fotografie, dokumentující vyzvedávání fragmentů Atomového dómu z řeky v japonské Hirošimě. Městu Náchod je věnoval jejich objevitel Rebun Kayo. Návštěvníci si zde dále mohou prohlédnout dary, které obdržel starosta Jan Birke při své návštěvě Hirošimy v r. 2017 od starosty města pana Kazumi Matsui. Největším lákadlem celé výstavy je exponát v podobě první strany Letzelova ručně psaného dopisu své mamince z jeho cest po Japonsku (druhá strana se bohužel nedochovala). Výstava je přístupná denně (po-ne) od 8 do 17 hodin.
Přejeme příjemný zážitek.

Síň náchodského rodáka architekta Jana Letzela se dočkala rozšíření Síň náchodského rodáka architekta Jana Letzela se dočkala rozšíření