Sobota, 14.05.2022Lázeňská sezóna v Náchodě zahájena

Lázeňská sezóna v Náchodě zahájena

Loga

Dnes dopoledne proběhlo v rámci zahájení lázeňské sezóny v Malých lázních v Bělovsi slavnostní otevření Česko-polského lázeňského okruhu, který je součástí projektu AQUA MINERALIS GLACENSIS podpořeného z programu INTERREG V-A Česká republika - Polsko 2014-2020.

Po slavnostním zahájení za účasti starostů partnerských měst - Jan Birke (Náchod), Petr Koleta (Hronov), Aneta Potoczna (Kudowa-Zdrój) a Piotr Lewandovski (Duszniki-Zdrój), požehnal pramenům děkan Římskokatolické farnosti P. Zdeněk Kubeš a pro návštěvníky Malých lázní v Bělovsi byl připraven bohatý celodenní program. Ty nejmladší potěšily tvořivé dílničky a pohodové sportovní aktivity, které připravilo Déčko Náchod. Hudební program v podání ZUŠ Náchod, kapel Mirror a Alchymie a odpoledne také v barvách Semaforu zpříjemnil pobyt v areálu všem návštěvníkům. Ti měli také možnost navštívit v prostorách infocentra v 1. patře budovy Vily Komenský expozici lázeňství a právě probíhající výstavu obrazů náchodské malířky Kateřiny Šotolové.

Věříme, že si všichni dnešní den v Malých lázních užili!

Hlavním cílem projektu AQUA MINERALIS GLACENSIS je vytvoření Česko-polského lázeňského okruhu využívajícího potenciálu unikátních minerálních vod. Partnery projektu jsou města Náchod, Hronov, Kudowa-Zdrój a Duszniki-Zdrój.

Investiční části projektu jsou ve všech městech dokončené, proto mohla být od dnešního dne spuštěna hra s názvem „Putování za pítkem". Cílem hry je navštívit všechna čtyři místa podpořená z projektu AQUA MINERALIS GLACENSIS (Vila Komenský - Náchod, Park Aloise Jiráska - Hronov, park Frederika Chopina v Duszniky-Zdrój a lázeňský park v Kudowa-Zdrój). Účastník, který navštíví všechna čtyři místa a nasbírá u každého partnera razítko do brožury, obdrží jako dar jedno z keramických pítek. Brožury i pítka jsou k dispozici v informačních centrech u všech partnerů.

Ve 13 hodin pokračovalo otevření Česko-polského lázeňského okruhu slavnostním přestřižením pásky u domku Aloise Jiráska v Hronově, v neděli 15. 5. pak ve 12 hodin v Duszniki-Zdrój a v 16 hodin v Kudowa-Zdrój.

Foto - Tomáš Menec

Lázeňská sezóna v Náchodě zahájena Lázeňská sezóna v Náchodě zahájena