Pátek, 08.03.2019Strážnice městské policie pomohla při záchraně života

Strážnice městské policie pomohla při záchraně života

7.března pár minut před desátou hodinou ranní zkolabovala na Masarykově náměstí v Náchodě starší žena. V tu chvíli se nacházel na místě záchranář mimo službu a začal s nepřímou srdeční masáží. Následovně přiběhla na místo strážnice Městské policie Náchod, která byla v tu dobu nedaleko a začala záchranáři pomáhat. Na místo byli přivolaní záchranáři a ženě byla i nadále  poskytována nepřímá srdeční masáž. Po příjezdu záchranářů byly prováděny další neodkladné kroky k záchraně pacientky. Přístroj vyhodnotil, že žena má zástavu srdce a doporučil výboj. Po výboji strážnice se záchranáři dále pokračovala v nepřímé masáži srdce. Díky včasně poskytnuté první pomoci se podařilo život ženě zachránit. Pacientku si poté převzala do své péče Záchranná letecká služba Královéhradeckého kraje „Kryštof 06" a transportovala jí letecky do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.