Pondělí, 07.09.2020Park v centru Náchoda projde revitalizací

Park v centru Náchoda projde revitalizací

Od září do listopadu budou probíhat práce na zkrášlení parku v centru města v bezprostřední blízkosti ulice Pražské před budovou okresního soudu.

Součástí revitalizace bude úprava pěších tras, vytvoření centrálního prostranství, obnova zeleně a osvětlení vybraných cest a prvků. Samozřejmě nebudou chybět nové lavičky a odpadkové koše.

„Výsadbou nových vegetačních prvků chceme především zvýšit atraktivitu okolí. Celá centrální plocha bude krásným prostorem, který bude sloužit ke krátkodobějšímu odpočinku pod korunami stromů, které zároveň vytvoří zelenou střechu," upřesnil starosta Jan Birke.

„Mezi kmeny stromů pak bude umístěno několik sedacích prvků v podobě kostek, které budou nasvíceny z jednotlivých stran. Tím chceme park zatraktivnit i ve večerních hodinách. Z důvodu parkových úprav dojde také k přemístění památníku obětem komunismu, a to o pár metrů tak, aby nemuselo dojít k výraznějšímu prořezu dřevin, které jej v současné době obklopují, " dodal místostarosta Jan Čtvrtečka.

Autorem projektové dokumentace parkových úprav je firma green4plan s.r.o., Vysokov a zhotovitelem této investiční akce za bezmála 5 mil. Kč (4 958 508,59 Kč vč. DPH) je firma SILVAGRO s.r.o., Zábrodí.

Park v centru Náchoda projde revitalizací Park v centru Náchoda projde revitalizací