Úterý, 29.12.2020Park u soudu rozzářil centrum Náchoda

Park u soudu rozzářil centrum Náchoda

Od září letošního roku probíhaly úpravy parku v centru města v bezprostřední blízkosti ulice Pražské před budovou okresního soudu.

Součástí revitalizace parku je úprava pěších tras, vytvoření centrálního prostranství, obnova zeleně a osvětlení vybraných cest a prvků. Nechybí nové lavičky a odpadkové koše.

„Mezi kmeny stromů je umístěno několik sedacích prvků v podobě kostek, které jsou nasvíceny z jednotlivých stran. Park se tím zatraktivní především ve večerních hodinách," upřesnil starosta Jan Birke.

„Výsadba nových vegetačních prvků zvýší atraktivitu okolí. Celá centrální plocha je nyní krásným prostorem, který bude sloužit ke krátkodobějšímu odpočinku pod korunami stromů, které zároveň vytvoří příjemný stín," dodal místostarosta Jan Čtvrtečka.

Autorem projektové dokumentace parkových úprav je firma green4plan s.r.o., Vysokov a zhotovitelem této investiční akce za bezmála 5 mil. Kč (4 958 508,59 Kč vč. DPH) je firma SILVAGRO s.r.o., Zábrodí.

Foto: Martin Hurdálek

Park u soudu rozzářil centrum Náchoda Park u soudu rozzářil centrum Náchoda