Pátek, 02.08.2019Tichá linka – bezbariérová komunikace pro neslyšící i v Náchodě

Tichá linka – bezbariérová komunikace pro neslyšící i v Náchodě

Od srpna si mohou neslyšící vyřídit své záležitosti na Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Náchodě prostřednictvím služby Tiché linky (www.tichalinka.cz), kterou provozuje obecně prospěšná společnost Tichý svět. Město Náchod zajistilo tablet pro využití Tiché linky, který je k dispozici v kanceláři číslo 2.09, ve druhém patře, v budově úřadu v ulici Zámecká 1845. Budova a kontaktní kancelář bude označena samolepkou.

Aplikace Tichá linka zdarma nabízí nonstop službu online přepisu mluvené řeči a online tlumočení českého znakového jazyka. Stránka je určená osobám s poruchami sluchu a pracovnice úseku sociální práce jsou proškoleny, jak aplikaci používat.

Nová služba pro neslyšící v Náchodě Nová služba pro neslyšící v Náchodě