Čtvrtek, 16.05.2019Přípravy na zahájení stavby obchvatu Náchoda intenzivně pokračují, takhle bude vypadat

Příprava realizace stavby obchvatu Náchoda vstoupila další fáze. V průběhu května probíhají v Náchodě a okolních dotčených obcích informativní setkání pro občany, kde se mohou seznámit s dosavadním průběhem příprav, dalším postupem včetně plánovaných termínů a podrobnostmi souvisejícími s majetkoprávním vyrovnáním.

Během prvního setkání v úterý 14. května byla v náchodském městském divadle představena také nová vizualizace trasy.

Zhlédnout ji můžete na Obchvat Náchoda - nová vizualizace.

"Stavba obchvatu Náchoda se za poslední měsíce posunula mílovými kroky kupředu. Jsem rád, že stát prostřednictvím ŘSD společně s projektanty připravili informativní setkání s občany, kde se mohou dozvědět další podrobnosti a prohlédnout si doslova v reálném pohledu, jak stavba bude vypadat," uvedl starosta Jan Birke a dodal: "O nezbytnosti této stavby jsem nejen já bytostně přesvědčen. Dnes je už ve fázi reálných konkrétních příprav a je proto nutné jednat právě s lidmi, kterých se to nejvíce dotkne, aby měli všechny potřebné informace."

Obchvat Náchoda Obchvat Náchoda