Pátek, 20.10.2017Náchodské Dny poezie

„Labyrint světa poezie"

Čtvrtek 2. listopad 2017                   Martin Hilský: Básník Shakespeare

AULA Jiráskova gymnázia Náchod                               16.30

Překladatel, anglista, shakespearolog Martin Hilský opět v Náchodě, opět o Williamu Shakespearovi, opět jinak. Sonety. A nejen ty.

Vstupné: 60,-

Neděle 5. listopad 2017                    Vítězslav Nezval: Valerie a týden divů (VAD Kladno)

Divadélko Pod Zámkem ZUŠ Náchod          20.00

Poetický iniciační skorohoror po úspěchu na Jiráskově hronově i v Náchodě. Valerie zde po 14 letech od inscenace domácích DREDů. Tentokrát jako Dark Cabaret Horror Peep Show.

Vstupné: 50,-

Středa 8. listopad 2017                     Petr Váša: Večer fyzického básnictví

Městská knihovna Náchod                               19.00

Stálice festivalu poosmé. Veliký Syčák opět zasyčí, tentokrát v bibliotéce. Jediný svého druhu v dalším ojedinělém večeru.

Vstupné: 70,-

Čtvrtek 16. listopad 2017                  Studentské čtení - večer - překvapení

Sleduj https://www.facebook.com/nachodskednypoezie.cz/

Vstupné: dobrovolné

Úterý 21. listopad 2017                     Petr Nikl a Vladimír Václavek

Městská knihovna Náchod                               19.00

Opakování neopakovatelného. Jedinečné spojení dvou naprosto originálních umělců v ojedinělý plynoucí tvar. Výtvarník s muzikantem, performer - s rockerem, hravec se šamanem. Poezie z nejryzejších.

Vstupné: 60,-

Pátek 24. listopad 2017                    Večer Cvětajevová - Pasternak (Studio Šrámkova Domu Sobotka/ DREJG Náchod)

Jiráskovo gymnázium Náchod        18.00

On a Ona. Básnířka a Básník. Ruska a Rus. Nechtěnci. Solitéři. Milenci? Představení z Wolkrova Prostějova a pokus o kus scénického kusu.  Dvojjediný/ Rozdvojený večer.

Vstupné: 30,-

Úterý 28. listopad 2017                     Slam Poetry Show

AULA Jiráskova gymnázia Náchod                               20.00

Slammer+mikrofon+diváci. Akční setkání s poezií. Poezie naživo, poezie okamžiku. Vystoupení trojice špičkových slamerů. Chvíle, kdy výraz (jak to říkáte) si je roven s tím, co říkáte. Slam poetry jako performativní žánr má jen málo pravidel (vlastní text, žádné rekvizity, ...), ale všechna jsou svazující a osvobozující zároveň. Slameři berou do hry kromě textu slovní i divadelní improvizaci, mimiku, pohyb, konfrontují a zapojují publikum, které je jim jediným porotcem, často se pohybují na pomezí rapu, ale rap to není... V Náchodě poprvé!

Vstupné: 60,-

Čtvrtek 30. listopad 2017                  Jack London: Tisíc tuctů (KALD DAMU Praha)

AULA Jiráskova gymnázia Náchod               19.00

Poezie zlatého severu. Autorská adaptace několika povídek Jacka Londona s loutkami a kartony. Vhodné pro děti od pěti.

Vstupné: 40,-

Kontakty: