Středa, 12.04.2017Město Náchod podepsalo smlouvy o financování dvojice mikroprojektů

Město Náchod podepsalo smlouvy o financování dvojice mikroprojektů

loga

Město Náchod realizuje v současné době mj. i mikroprojekty s názvy „Náchod - Klodsko - partnerství idejí" č. CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0000375 a „Spolupráce v Evropském městě Náchod - Kudowa - Zdroj" č. CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0000376 a to z Fondu mikroprojektů v Euroregionu Glacensis v rámci Programu Interreg V-A Česká republika - Polsko.

Cílem mikroprojektu „Náchod - Klodsko - partnerství idejí" je především rozšíření spolupráce samospráv, fotografických spolků, zaměstnanců informačních center obou měst a  představení jejich spolupráce pomocí mobilních venkovních výstav v partnerském městě. Výstupem projektu jsou výstavní a tištěné materiály, prezentované v obou městech, vzniklé během společných setkání účastníků. Celkové náklady projektu pro město Náchod činí   19.201 EUR, z toho dotační prostředky činí 16.321 EUR.

Cílem mikroprojektu „Spolupráce v Evropském městě Náchod - Kudowa - Zdroj"  je rozvoj spolupráce institucí veřejné správy a to především mezi odbory kultury, sportu a propagace a informačními centry.  K naplnění cíle projektu dojde realizací společných aktivit, kterými jsou jazykové kurzy a také jednodenní studijní pobyty pro zaměstnance informačních center po turistických atraktivitách příhraničních regionů. Výstupem projektu budou propagační materiály pro informační centra prezentující hodnoty obou měst a zpracování společného kalendáře kulturních a sportovních akcí. Celkové náklady projektu pro město Náchod činí 23.526 EUR, z toho dotační prostředky činí 19.997 EUR.

Smlouvy o financování výše uvedených mikroprojektů byly podepsány dne 11.4.2017.

Ilustrační foto Ilustrační foto