Úterý, 07.05.2019Mimořádná výstava v náchodském Beránku

Mimořádná výstava v náchodském Beránku

Dnes odpoledne, 6. května 2019, navštívil starosta města Náchoda Jan Birke putovní výstavu obrazů a fotografií „Každý den je dar", která je umístěna v recepci hotelu u Beránka.

Autorka výstavy paní Věry Fina mu osobně představila spolek Jelimán a jeho projekt „Sad nadějí", jehož cílem je podpořit onkologické pacienty a pacienty v remisi. V její společnosti si pak prohlédl vystavené fotografie a obrazy, a neodolal a jeden z nich si zakoupil.

Věra Fina dlouhodobě a vytrvale bojuje prostřednictvím spolku Jelimán o změny legislativy při posuzování stupně invalidity a za další změny pro lepší podmínky hendikepovaných spoluobčanů.

Putovní výstava obrazů a fotografií „Každý den je dar", je až do 17. května 2019 k vidění v recepci Hotelu U Beránka a vychází z autorčiných osobních zkušeností v boji se zákeřnou chorobou. Paní Věra se tak prostřednictvím neuvěřitelné energie a empatie pro ní tolik typické snaží o nalezení naděje pro pacienty i příbuzné.

Více o projektu, i o možnostech jak ho podpořit, se dozvíte na www.jeliman.net.

Neváhejte a do 17. května navštivte výstavu, rozhodně stojí za zhlédnutí!

Mimořádná výstava v náchodském Beránku Mimořádná výstava v náchodském Beránku