Pondělí, 22.10.2018Návrat do minulosti - Náchod oslavil 100 let vzniku Československa

Návrat do minulosti - Náchod oslavil 100 let vzniku Československa

V neděli 21. října odpoledne oslavil Náchod 100. let vzniku Československa rekonstrukcí historických událostí z 28. října 1918. Přítomní se mohli přenést do okamžiku, kdy byla z balkónu městského divadla z úst starosty města Náchoda dr. Josefa Čížka vyhlášena samostatnost naší republiky. Před budovou nové radnice na Masarykově náměstí pak odhalili představitelé města starosta Jan Birke a místostarosta Jan Čtvrtečka společně s autorkou Paulinou Skavovou bustu prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Během odpoledne nechyběly komentované prohlídky výstavy Osudové osmičky 20. století v Náchodě a nakonec byl v parku u čerpací stanice Benzina vysazen „strom svobody".

Děkujeme spolku SPONA ze Suchého Dolu, příslušníkům Spolku vojenské historie - 6. praporu polních Myslivců Náchod, pěveckému sboru Hron, panu Richardu Švandovi a hlavně všem návštěvníkům za neopakovatelnou atmosféru!

Náchod oslavil 100 let vzniku Československa Náchod oslavil 100 let vzniku Československa