Úterý, 23.04.2019Žáci ZŠ Komenského se zapojili do projektu Abeceda peněz

Žáci ZŠ Komenského se zapojili do projektu Abeceda peněz

Projekt České spořitelny, který učí děti, aby se v dospělosti neztratily a rozuměly tomu, jak fungují peníze a na co si u nich dát pozor, oslovil náchodské školáky již podruhé.

Během projektu Abeceda peněz děti výrazně rozvinou své znalosti v oboru finanční gramotnosti a především získají konkrétní zkušenosti „jak fungují peníze", jak je vydělat, jak s nimi nakládat.

Na začátek jim banka poskytla částku 3000 Kč, se kterou děti mohly hospodařit a zhodnotit ji.

V úterý 16. dubna se v pobočce České spořitelny v Náchodě konala závěrečná dražba za účasti náchodského olympionika, plavce Pavla Janečka. Samotné dražby olympijského a reprezentačního dresu se ujal místostarosta Jan Čtvrtečka a za účasti místostarosty a současně ředitele ZŠ Komenského Františka Majera se podařilo dresy úspěšně vydražit. Žáci čtvrté třídy pod vedením třídní učitelky Mgr. Ivy Prouzové tak získali nemalé finanční prostředky, které použijí na školu v přírodě a odnesli si spoustu zážitků.

Děti se navíc samy rozhodly část výtěžku z celého projektu věnovat i na dobročinné účely.

Foto: Martin Hurdálek

Žáci ZŠ Komenského se zapojili do projektu Abeceda peněz Žáci ZŠ Komenského se zapojili do projektu Abeceda peněz