Dnes
Teplota: -0.2 °C

Sobota, 17.10.2020Armáda pomáhá v Náchodě a Jaroměři

Armáda pomáhá v Náchodě a Jaroměři


V sobotu dorazila do nemocnice v Náchodě skupina vojáků, kteří budou pomáhat personálu v péči o nemocné s COVID-19.

Jednotku přivítal ředitel nemocnice Jan Mach a vyslovil poděkování za pomoc v této vypjaté situaci. Výsadkáři jednali bleskově. „V pátek jsme obdrželi prvotní informace, podle kterých jsme měli přijet v ponděli, ale bylo rozhodnuto vyrazit okamžitě," řekl rotný Horák, „nejdéle nás zdrželo testování na koronavirus, které trvalo den." Po obdržení negativních výsledků se přislušníci 43. výsadkového pluku přesunuli do Náchoda, kde na ně čekali specialisté z Centra biologické ochrany Těchonín. Ti se seznámili s prostředím nemocnice, aktuální situací a možnostmi, které zdejší zdravotníci mají. Vojáci budou pomáhat v náchodské nemocnici a jeho odloučeném pracovišti LDN Jaroměř po nezbytně nutnou dobu. Do pomoci se zapojil i 6. prapor polních myslivců z Náchoda, který dal armádě k dispozici svou klubovnu a jeden z členů se zapojil do protiepidemických opatření. Vojáci jsou po domluvě ubytování na internátě Vyšší a střední školy stavební a Střední školy řemeslné.


Armáda pomáhá v Náchodě a Jaroměři Armáda pomáhá v Náchodě a Jaroměři

Armáda pomáhá v Náchodě a Jaroměři Armáda pomáhá v Náchodě a Jaroměři

Další v galerii 3

Další zprávy /

Provoz MěÚ Náchod od 23. 11. 2020


 Úřad:

   po    8.00-13.00
   út    dle tel. dohody
   st    12.00-17.00
   čt    dle tel. dohody
   pá    dle tel. dohody


Objednaní klienti dle objednávkového systému v rámci elektronické obsluhy občana si mohou vyřídit své záležitosti v časech, na které jsou objednaní (příp. budou kontaktováni pro možnost přesunu termínu).

Provoz objednávkového systému zůstane tedy zachován v následujícím období s omezením na uvedené dny, tj. pondělí a středa.

Elektronická obsluha občana

Klienty žádáme, aby při vyřizování svých záležitostí preferovali elektronickou formu.
Pro veřejnost bude otevřena podatelna v budově radnice (Masarykovo nám. 40., přízemí) a podatelna v budově v Zámecké ulici v uvedených časech.