Pondělí, 03.05.2021Na pořádek ve městě budou dohlížet mobilní kamery

Na pořádek ve městě budou dohlížet mobilní kamery

Nové přenosné kamery budou nepravidelně umísťovány ve vybraných šesti lokalitách v našem městě. Jde o místa, kde se dlouhodobě nedaří udržovat pořádek vinou bezohledného hromadění odpadu, který na kontejnerová stání nepatří. Tyto mobilní kamery budou proto monitorovat kontejnerová stání a vyhodnocování uložených záznamů bude provádět Městská policie Náchod. Po zjištění pachatele bude následně řešeno toto jednání jako přestupek, případně bude případ předán správnímu orgánu.

V této souvislosti si dovolujeme upozornit, že stále platí, že veškerý odpad na rámec běžného komunálního odpadu, lze odvézt do sběrného dvora Technických služeb Náchod https://www.tsnachod.cz/. Občané s trvalým pobytem v Náchodě mohou po uhrazení poplatku za svoz komunálního odpadu využít této služby BEZPLATNĚ!

Nebuďme lhostejní k našemu okolí a veřejnému prostranství!

ilustrační foto ilustrační foto