Teplota: 14.7 °C

Pátek, 18.05.2018Janeček vyplaval zlato ve Vídni

Janeček vyplaval zlato ve Vídni

Tři medaile pro plavce Delfína z mezinárodního mítinku.

Rakouská metropole přivítala plavce z 85 oddílů převážně středoevropských zemí na dalším mezinárodním mítinku Vienna International Swim Meet 18. Ozdobou byl start mistra Evropy na dlouhé polohovce Maďara Dávida Verrasztó.

Klub Náchod Delfín zde úspěšně propagoval olympionik Pavel Janeček. Vybral si celkem 5 disciplín, v nichž ukořistil 3 medaile. Z

lato si vyplaval v závodě na 200m polohový způsob časem 2:06,57, kde ovšem chyběla kvalitnější konkurence. Větší hodnotu pro něho měl zřejmě výsledek na 200 m volný způsob, kde dohmátl druhý v čase 1:53,03 za Verrasztem, ale získal cenný skalp dalšího vynikajícího maďarského plavce Bence Biczó, vícemistra Evropy na 200m motýl z roku 2014. Druhé stříbro vylovil Janeček z 50metrového bazénu na 200m znak za čas 2:09,06. V závodech na 100m motýl skončil čtvrtý, obdobně jako na dvojnásobné trati, kde mu na bronz Rumuna Laurentia chybělo 0,3 sek.

Vzácnou příležitost uvidět Janečka v ČR budou mít fanoušci náchodského plavání v Pardubicích na 2. kole Českého poháru od 25.-27.5.18, kde už půjde o ostré limity na ME ve Skotsku.

(pj)

Foto : Pavel Janeček (autor: archiv závodníka) Foto : Pavel Janeček (autor: archiv závodníka)