Dnes
Teplota: 7.7 °C

Pondělí, 14.01.2019Úspěchy Delfínů na Mistrovství republiky a v Zimním poháru ČR

Úspěchy Delfínů na Mistrovství republiky a v Zimním poháru ČR

Medaile pro Janečka, Linhartovou a Morávkovou

Plavci Delfínu Náchod mají za sebou vrchol zimní sezóny - Zimní poháry žactva a Mistrovství republiky dorostu a dospělých. Celkem získali 6 medailí.

Na Zimním poháru ČR žactva 11let pro oblast Čech v Mladé Boleslavi zazářily 2 plavkyně Delfínu, kterým se podařil bronzový double.  Barbora Linhartová dohmátla 3. na 100 i 200 m prsa v časech 1:30,00 a 3:04,52.

Michaela Morávková dosáhla na 3. stupínek ve znakové stovce i dvoustovce za 1:15,92 a 2:47,60.

„Bramborovou medaili" za 4. místo vyplavala Veronika Švecová na 200m polohově v osobním rekordu za 2:51.57. Do 1. desítky se vešel i David Cedidla osmým místem na 200m znak a Jakub Dlohoška 10. příčkou na 50m motýl.

Na MR dorostu a dospělých v Plzni se Pavel Janeček musel po prosincovém výpadku v tréninku kvůli zdravotním potížím spokojit se stříbrem na 400m polohově za 4:14,68 a bronzem na 200m motýl. Štafeta Delfínu dohmátla 8. na 4x50m volný způsob (VZ).

Na Zimním poháru ČR žactva 13let pro oblast Čech v Mladé Boleslavi měl Delfín 3 plavce. Markéta Dítětová dosáhla až na 5. pozici na 400 VZ, když na dvojnásobné trati skončila o jednu příčku hůře. Těsně za TOP 10 se umístila Ida Ferrara, 11. a 12. na znakové stovce a dvoustovce. Matěj Vrzáček bral dvě 16. místa.

Desetiletí měli svůj Pohár ČR v Jablonci. Simona Bubeníčková dosáhla tří umístění v první desítce. Na 400 VZ vyplavala 6. pozici, 7. byla na 50 VZ a 3x osmá na 100 znak, 100 VZ a 200 VZ.

(pj)

Foto : trenér Dlohoška s úspěšnými plavci (autor: archiv Delfínu) Foto : trenér Dlohoška s úspěšnými plavci (autor: archiv Delfínu)