Čtvrtek, 23.09.2021Úspěch žáků ZŠ Komenského v celostátním finále odznaku všestrannosti olympijských vítězů ocenili představitelé města Náchoda

Starosta Jan Birke společně s místostarosty Pavlou Maršíkovou a Františkem Majerem slavnostně přijali ve středu 22. 9. v obřadní síni náchodské radnice osmičlenné smíšené družstvo (4 chlapci a 4 děvčata různých věkových kategorií), kteří v celostátním finále odznaku všestrannosti olympijských vítězů v Brně ve dnech 2.-4. září 2021 vybojovali úžasné 3. místo ze 72 družstev z celé ČR.

Soutěžilo se v celkem 10 disciplínách (běh 60 m, skok daleký, hod medicinbalem, shyby, skok přes švihadlo trojskok, kliky, sed-leh, hod míčkem, driblink míčem na čas, plavání a běh na 1000 m) a tým ve složení: Lucie Růčková, Lucie Vinterová, Kristýna Zelená, Barbora Zelená, Jan Majer, Jakub Dlohoška, Jonáš Hubálek a Dominik Krpálek. Každý z nich dosáhl skvělých úspěchů i v jednotlivých disciplínách, tím nejcennějším úspěchem se však stalo právě zmíněné 3. místo v celkovém pořadí družstev, čímž prokázali mimořádnou schopnost bojovat jako tým.

Starosta a místostarostové poděkovali dětem za skvělou reprezentaci nejen své školy ale i našeho města. Velké poděkování patří i vedoucím družstva, paní Zuzaně Zelená a Petru Zelenému, kteří  mladé sportovce připravovali i v období prázdnin a vedli je i při soutěžích. Oba zaslouží veliké poděkování a v neposlední řadě paní Miloslavě Vejrkové, která je „kmotrou" celého projektu již řadu let a podílí se na přípravě dětí na tuto soutěž v náchodském Sokole. Projekt by se neobešel ani bez organizačního a administrativního zajištění, za to patří poděkování paní Jitce Štěpové.