Pátek, 13.03.2020Město Náchod omezuje provoz mateřských škol a uzavírá i všechna školní sportoviště s výjimkou venkovních hřišť s účastí do 30 osob

Rada města Náchoda dnes rozhodla o omezení provozu všech mateřských škol. „Do těchto zařízení budou od pondělí 16. 3. 2020 přijímány pouze děti zaměstnaných rodičů. Důvodem tohoto nezbytného opatření je zajištění dalšího provozu a zabezpečení zdraví nejen dětí, ale i zaměstnanců mateřských škol,." uvedl místostarosta s gescí pro školství František Majer a dodal: „Po dohodě s řediteli škol budou do odvolání uzavřena i všechna školní sportoviště s výjimkou venkovních hřišť s účastí do 30 osob". Starosta města Jan Birke zároveň doporučil všem ostatním majitelům sportovišť, aby i oni zvážili úplná uzavření svých sportovišť v zájmu ochrany zdraví obyvatel.

Ilustrační foto Ilustrační foto