Čtvtek, 29.04.2021Zápisy do mateřských škol od školního roku 2021/2022 - aktualizováno

Zápisy do mateřských škol od školního roku 2021/2022 - aktualizováno

Vzhledem k aktuálním protiepidemickým opatřením budou zápisy do mateřských škol zřizovaných městem Náchod probíhat ve dnech 3. a 4. května 2021 distančním způsobem.

Distanční forma zápisů:

Rodiče mohou podávat žádosti o přijetí k předškolnímu vzdělávání jedním z následujících způsobů:

• prostřednictvím veřejné datové sítě do datové schránky školy,
  • e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem,
  • poštou,
  • vhozením do označené schránky mateřské školy.

K žádosti o přijetí zákonný zástupce přiloží kopii rodného listu dítěte (stačí prostá kopie, není ji nutné ověřovat).

Po doručení žádosti mateřská škola zašle zákonnému zástupci na e-mailovou adresu uvedenou v žádosti přidělené registrační číslo, pod kterým bude zveřejněn výsledek přijímacího řízení v případě vyhovění žádosti. Rozhodnutí o nevyhovění žádosti bude doručováno v souladu se správním řádem.

Datum podání žádosti nemá vliv na rozhodnutí ředitelky školy. Při rozhodování bude postupovat v souladu se zveřejněnými kritérii.

Podrobné informace o jednotlivých mateřských školách, podmínkách podávání žádostí a kritériích pro přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání budou zveřejněny na jejich webových stránkách.

Mateřské školy zřizované městem Náchod:

Mateřská škola, Náchod, Alšova 952

www.ms-alsova.cz