Čtvrtek, 02.11.2017Spolupráce v Evropském městě probíhá na úrovni turistických center

Spolupráce v Evropském městě probíhá na úrovni turistických center

Od ledna tohoto roku se pracovníci turistických informačních center v Náchodě a Kudowě Zdróji setkávají při realizaci projektu „Spolupráce v Evropském městě Náchod - Kudowa Zdrój". Předmětem

jsou kromě dalších aktivit i výměnné studijní cesty pracovnic náchodského Městského informačního centra a infocentra z Kudowy Zdrój.

V březnu a dubnu měly možnost pracovnice z Kudowy Zdrój poznat krásy turistické oblasti Kladské pomezí při výletech do Náchoda a blízkého okolí, kde navštívily Státní zámek Náchod,

Výstavní síň Regionálního muzea, kostel sv. Vavřince, Městské divadlo Dr. J. Čížka, Muzeum starožitných kočárků, panenek a patentních listin, Pivovar Primátor či Pevnost Dobrošov. Dálese vydaly do Adršpašských skal, broumovského kláštera, Kuksu nebo Hronova. Dalšími městy, kterépoznaly, byly Nové Město nad Metují a Česká Skalice s Babiččiným údolím.

V podzimním období se pracovnice infocentra z Náchoda chystají obdivovat turistické atraktivity polského příhraničí. Čeká je cesta do Kudowy Zdrój, Duszniků-Zdrój, Wambierzyc nebo podzemního města Osówka. Výstupem této aktivity se stane průvodce v podobě informačního materiálu, jež bude obsahovat poznatky z navštívených míst s fotografiemi a mapou.

Projekt je spolufi nancován z prostředků Evropské unie - Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu Glacensis, registrační číslo projektu CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0000376.

loga

Spolupráce v Evropském městě probíhá na úrovni turistických center Spolupráce v Evropském městě probíhá na úrovni turistických center

loga loga