Dnes
Teplota: 20.8 °C

Úterý, 5.6.2018Akademie 60+ má své první absolventy

Akademie 60+ má své první absolventy


Tento projekt vznikl z iniciativy ředitele a učitelů ZUŠ Náchod a Města Náchoda. Občané Náchoda starší 60ti let tak mohou aktivně trávit svůj volný čas. Po třech letech má své první absolventy v hudebním, výtvarném a pohybovém programu, kterým poblahopřáli k absolutoriu zástupci vedení města - starosta Jan Birke a místostarostové Pavla Maršíková (mimo jiné také jedna z absolventek), Miroslav Brát a Jan Čtvrtečka společně s ředitelem ZUŠ Náchod Zbyňkem Mokrejšem a pedagogy paní Marií Cíchovou a panem Pavlem Čermákem v pondělí 4. června 2018 v obřadní síni náchodské radnice.

Všem „studentům" blahopřejeme!

 

Co je to Akademie 60+?

Je určena pro občany města Náchoda ve věku 60 a více let, kteří mají chuť věnovat se hudbě, výtvarnému umění, pohybu nebo divadlu. Tímto způsobem mohou trávit svůj volný čas aktivněji, potěšit se ze své vlastní umělecké tvorby a setkávat se s jinými seniory. Umělecká činnost se tak může stát prostředkem pro udržení fyzické i duševní kondice a celkového zkvalitnění života.

Na Akademii 60+ se nekonají žádné přijímací zkoušky, je otevřena všem spoluobčanům, kteří se dostali do seniorského věku a mají zájem o uměleckou činnost pod vedením kvalifikovaných lektorů.

Vzdělávání probíhá minimálně 1x za 14 dní ve všední den v dopoledních hodinách nebo o víkendu v rozsahu 1-3 vyučovacích hodin (dle vybraného studijního programu). Lekce se uskutečňují formou individuální nebo kolektivní výuky, rozdělené do semestrů (říjen-leden a únor-květen). Studenti nejsou nijak hodnoceni a semestry nebudou zakončeny žádnou zkouškou.

Výuka je poskytována zdarma. Prostorové podmínky, materiální vybavení a lektory poskytuje ZUŠ Náchod, výdaje spojené s provozem Akademie 60+ hradí Město Náchod, které k financování získalo dotační prostředky z Evropské unie. Účastník studia, který splní stanovené podmínky, se po třech letech stává absolventem I. stupně Akademie 60+ a získá certifikát. Po ukončení studia I. stupně má absolvent možnost pokračovat ve vzdělávání ve II. stupni (ukončení studia II. stupně je opět po třech letech). 

Akademie 60+ je součástí projektu Aktivní senior polsko-českého příhraničí, CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000057 který je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR) a státního rozpočtu ČR prostřednictvím programu INTERREG V-A Česká republika - Polsko 2014-2020.

 
logo

 

Projekt Aktivní senior polsko-českého příhraničí, CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000057 je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR) a státního rozpočtu ČR prostřednictvím programu INTERREG V-A Česká republika - Polsko 2014-2020.


Akademie 60+ má své první absolventy Akademie 60+ má své první absolventy

Akademie 60+ má své první absolventy Akademie 60+ má své první absolventy

Další v galerii 9

Další zprávy /