Zavřít

Vyhledávání

Zkuste nejčastěji hledané

Poplatky Webkamery Kontakty Úřední deska Elektronická obsluha občana

Sobota, 06.09.2025 Na náchodské nové radnici jsme přivítali již 15. skupinu dobrovolníků!

Na náchodské nové radnici jsme přivítali již 15. skupinu dobrovolníků!

Do našeho města dorazila nová skupina mladých lidí, kteří budou v následujících měsících pod organizací Déčko Náchod zapojeni do neformálního vzdělávání ve školách a školských zařízeních.

Přijeli z různých koutů Evropy, každý s jiným příběhem a zájmy, ale všechny spojuje chuť učit se, sdílet a pomáhat.

Odpoledne je v obřadní síni nové radnice slavnostně přivítali starosta Jan Birke a místostarosta František Majer. Dobrovolníky doprovázely kolegyně z Déčka pod vedením paní ředitelky Kateřiny Hiebschové.

Naši noví „erasmáci" jsou:

  • Daan z Nizozemska - nadšenec do korfbalu a zkušený rozhodčí.
  • Amelie (psychologie), Janina a Anna-Antonie z Německa - ta poslední rok studovala v Kanadě a hraje na saxofon.
  • Queralt z Baskicka - ráda maluje, hraje na kytaru a je aktivní skautkou.
  • Elena z Rakouska - studovala v Irsku, zajímá se o pilates, jógu a klasickou literaturu.
  • Lola ze Španělska - bilingvní ve francouzštině a španělštině, věnuje se jezdectví.
  • Tony z Francie - odborník na digitální tvorbu písma a milovník sportu.


V říjnu skupinu doplní ještě:

  • Paula Virginie (s italským občanstvím) - věnuje se gymnastice a miluje trekking.
  • Bianchina z Itálie (dlouhodobě žijící ve Španělsku) - zabývá se grafikou.


Jsme hrdí, že Náchod je již po patnácté místem, které si mladí dobrovolníci vybrali pro své působení. Přejeme všem, ať se jim u nás líbí, a těšíme se na společná setkání!