Dnes
Teplota: -3.3 °C

Doprava

Historické vozy

Hustota a kvalita dopravních sítí odráží a zároveň podmiňuje celkovou hospodářskou úroveň regionu. Železniční a především silniční síť zabezpečuje poměrně dobré dopravní spojení Náchoda s jednotlivými regionálními a mikroregionálními centry i s většinou obcí náchodského regionu. Samo město je pak napojeno na dopravní tepny celostátního i mezinárodního významu. Nemalý problém však představuje skutečnost, že dopravní kapacita stávajících hlavních silnic procházejících náchodským regionem a zejména jeho jádrem městem Náchodem v posledním desetiletí dosahuje mezních hodnot.

Možnosti dalších významných kvalitativních změn stávajících tras (rozšíření silnice, zvýšení kvality povrchu, světelné křižovatky, kruhové objezdy atd.) jsou v podstatě vyčerpány.

Upozornění na dopravní omezení 23 - 24.1.2023.

Pátek, 20.1.2023

U příležitosti setkání prezidentů České a Polské republiky budou úplně uzavřeny místní komunikace v ul. Poštovní, Krámská (parkoviště za radnicí), Tyršova a Masarykovo náměstí v Náchodě.

ilustrační foto ilustrační foto

Výluky Správy železnic s.o. s vlivem na osobní dopravu ČD, a.s. v úseku Nové Město nad Metují, Česká Skalice, Václavice - Náchod

Čtvtek, 12.1.2023

Dovolujeme si vás informovat o opatření po dobu výluky traťové koleje v úseku Nové Město nad Metují, Česká Skalice, Václavice - Náchod ve dnech 23.-26.1.2023. viz vývěska a výlukový jízdní řád.

ilustrační foto ilustrační foto

Stavba obchvatu Náchoda má už konkrétní „jízdní řád“

Úterý, 20.12.2022

Dnešní jednání s vedením Ředitelství silnic a dálnic Hradec Králové a projektanty je jasným důkazem, že stavba obchvatu Náchoda je pro stát prioritou a přípravy se blíží do finále.

Informace pro obyvatele ulic V Kalhotách a V Kapse v Náchodě

Pondělí, 21.11.2022

Od 22. do cca 30. 11. 2022 budou v ulici V Kalhotách v úseku od čp. 224 po čp. 280 probíhat stavební práce na komunikaci spočívající ve zřízení uličních vpustí a osazení silničních obrubníků.

Starší zprávy